Great Southern Colts Carnival:
Day 1:
Great Southern 18.5 (113) d Eastern Districts 3.5 (23)
GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: J. Becroft 5, T. Williams 3, K. Lemin 2, C. Hitchcock 2, M. Mellon, T. Candy, J. Nottle, H. McMorran, Z. Bin Busu, L. O''Shea
Best Players: B. Woods, S. Davies, J. Becroft, C. Hitchcock, Z. Bin Busu
EASTERN DISTRICTS
Goal Kickers: T. Difulvio, L. Sedgwick, T. Edwards
Best Players: J. Hooper, Y. Chaplin, S. Howie, L. Sedgwick

Upper Great Southern 10.9 (69) d Ongerup 6.4 (40)
UPPER GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: M. Abraham 3, J. Gillespie 2, R. Fleay, T. Kirk, N. Spooner, A. Slater, D. Johnson
Best Players: J. Gillespie, Z. Pethybridge, T. Kirk, N. Spooner, M. Abraham
ONGERUP
Goal Kickers: J. Hunter 2, P. Amores, T. Walter, A. Farmer, J. Scott
Best Players: A. Wisewould, J. Batchelor, L. Schuts, J. Scott

Lower South West 14.12 (96) d Esperance 2.2 (14)

LOWER SOUTH WEST
Goal Kickers: J. East 3, B. East 2, G. Cowan 2, J. Callaghan 2, J. East, E. Christofis, L. Hodgkin, L. Reilly, K. Wilson
Best Players: E. Christofis, P. Reilly, J. East, G. Cowan, J. Decampo
ESPERANCE
Goal Kickers: R. Cox, T. Harland
Best Players: B. Blackham, R. Leckie, H. Bishop, J. Symonds, J. Adams

Peel 15.19 (109) d Goldfields 11.7 (73)
PEEL
Goal Kickers: M. Bennell 5, I. Lyndon 3, D. Power 2, J. Dowling 2, B. Beckingham 2, J. Hill
Best Players: R. Hogan, J. Hill, M. Bennell, T. Sexton, R. Paterson
GOLDFIELDS
Goal Kickers: J. Sailor 3, F. Softley 2, J. Zappelli, R. Connor, B. Eades, J. Borchet, J. Hooks, T. Stafford
Best Players: J. Zappelli, B. Bishop, J. Hooks, B. Eades, F. Softley

Great Southern 13.8 (86) d Upper Great Southern 6.4 (40)
GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: J. Becroft 4, T. Wolfe 2, T. Williams 2, B. Woods, T. Baldwin, M. Mellon, T. Candy, C. Hitchcock
Best Players: S. Davies, J. Becroft, T. Wolfe, B. Woods, H. Davies
UPPER GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: J. Gillespie 3, M. Almenara, M. Abraham, S. Norrish
Best Players: M. Wiles, J. Gillespie, M. Abraham, T. Kirk, S. Wisewould

Eastern Districts 17.11 (113) d Ongerup 14.15 (99)
EASTERN DISTRICTS
Goal Kickers: L. Sedgwick 4, J. Hooper 3, T. Edwards 3, J. Lombardini 3, L. Biglin 2, T. Difulvio, M. Doney
Best Players: Y. Chaplin, J. Watts, M. Robinson, J. Hooper, L. Sedgwick
ONGERUP
Goal Kickers: J. Scott 3, S. Hodgson 2, L. Schuts 2, J. Brown 2, T. Retallack, A. Farmer, N. Kent
Best Players: P. Amores, L. Joy, L. Schuts, J. Scott

Lower South West 13.12 (90) d Peel FNL 5.3 (33)
LOWER SOUTH WEST
Goal Kickers: S. Van Diemen 3, J. East 3, J. East 2, E. Christofis 2, B. East 2, L. Reilly
Best Players: J. Stephen, M. Blakers, J. East, S. Van Diemen, D. McKay
PEEL
Goal Kickers: M. Bennell, L. Kinna, J. Ness, E. Roydhouse, D. Power
Best Players: R. Allison, R. Paterson , R. Davis, J. Hill, T. Sexton

Esperance 12.6 (78) d Goldfields 11.8 (74)
ESPERANCE
Goal Kickers: J. Symonds 5, K. Neill 4, A. Barter, R. Cox, J. Buckley
Best Players: K. Neill, L. Cary, J. Rowe, I. Buckley, J. Symonds
GOLDFIELDS
Goal Kickers: F. Softley 4, R. Connor 3, D. Stevens 2, J. Hooks, J. Zappelli
Best Players: T. Stafford, J. Zappelli, J. Hooks, E. Shiosaki, F. Softley


Day 2:
Goldfields 14.10 (94) d Ongerup 8.6 (54) 
GOLDFIELDS
Goal Kickers: R. Connor 5, J. Zappelli 2, J. Crew 2, J. Hooks, J. Sailor, E. Bowling, J. Tonkin, T. Rodney
Best Players: R. Connor, J. Hooks, J. Tonkin, B. Bishop, D. Stevens
ONGERUP
Goal Kickers: J. Scott 2, L. Joy 2, Z. Robertson, N. Kent
Best Players: A. Farmer, A. Wisewould, J. Scott

Upper Great Southern 15.10 (100) d Peel 12.12 (84)
UPPER GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: S. Norrish 2, J. Gillespie 2, G. Wessels 2, M. Abraham 2, D. Johnson 2, S. Wisewould, T. Bomford, T. Kirk, R. Fleay, N. Spooner
Best Players: B. Fairhead, S. Wisewould, R. Cowcher, M. Abraham, T. Kirk
PEEL
Goal Kickers: M. Bennell 3, I. Lyndon 2, J. Dowling 2, D. Power, J. Ness, R. Allison, D. Rowe, J. Hill
Best Players: M. Bennell, D. Cooper, M. Stewart, R. Allison, L. Lockley

Esperance 18.7 (115) d Eastern Districts 7.1 (43)
ESPERANCE
Goal Kickers: K. Neill 4, J. Symonds 3, B. Blackham 3, D. Clements 2, K. Simon, R. Cox, B. Liddelow, A. Barter, I. Buckley, C. Thomas
Best Players: B. Pirangi, K. Pindan, C. Thomas, B. Blackham, I. Buckley
EASTERN DISTRICTS
Goal Kickers: L. Biglin 2, M. Shaw, G. Hayden, J. Hooper, T. Edwards, L. Sedgwick
Best Players: S. Howie, B. Hayden, J. Lombardini, L. Biglin, L. Sedgwick


Grand Final:
Lower South West 12.10 (82) d Great Southern 8.10 (58)
LOWER SOUTH WEST
Goal Kickers: M. Blakers 3, E. Christofis 2, K. Wilson 2, M. Nix, J. East, B. East, P. Reilly, S. Van Diemen
GREAT SOUTHERN
Goal Kickers: C. Hitchcock 2, H. McMorran 2, R. Askevold, T. Williams, B. Retallack, J. Nottle
Best Players: H. McMorran, B. Retallack, J. Steel, B. Woods